|
|
Autor |
Wiadomość |
Teresa
Administrator
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32804
Przeczytał: 31 tematów
Skąd: z tej łez doliny Płeć: Kobieta
|
Wysłany:
Pon 9:23, 08 Lut 2010 |
|
Wielka Brytania: BBC dyskryminuje chrześcijan
Chrześcijanie nie będą mieć na antenie BBC więcej godzin niż inne religie – oświadczył nowy dyrektor programów religijnych brytyjskiego koncernu medialnego. Aaqil Ahmed jest pierwszym muzułmaninem, któremu powierzono tę funkcję. Jak powiedział w wywiadzie dla Sunday Telegraph, za jego rządów wszystkie religie dostaną po równo, bez względu na to, że trzy czwarte odbiorców to chrześcijanie. Aaqil Ahmed nie przyjmuje też do wiadomości skarg wnoszonych głównie przez anglikanów, którzy zwracają uwagę na stałe ograniczanie liczby programów chrześcijańskich czy ignorowanie przez BBC niektórych świąt. W zeszłym roku na przykład pominięto milczeniem Wielki Piątek, a więc dzień śmierci Jezusa, którą kwestionuje islam. Zdaniem muzułmańskiego dziennikarza, chrześcijanie wciąż jeszcze żyją w przeszłości i nie przyjmują do wiadomości nowej sytuacji.
[link widoczny dla zalogowanych]
To dopiero "równość"! |
Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 21:18, 07 Sty 2022, w całości zmieniany 2 razy |
|
|
|
Teresa
Administrator
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32804
Przeczytał: 31 tematów
Skąd: z tej łez doliny Płeć: Kobieta
|
Wysłany:
Śro 11:14, 10 Lut 2010 |
|
Wczoraj w podobnym tonie pisał Nasz Dziennik:
BBC uderza w chrześcijańską większość
Mimo że chrześcijanie stanowią 75 procent brytyjskiego społeczeństwa, państwowa telewizja BBC chce po równo rozdysponować czas antenowy dla programów religijnych między chrześcijanami a muzułmanami. Stanie się tak wbrew zapewnieniom szefów brytyjskiego koncernu medialnego, że mianowanie w maju 2009 roku muzułmanina Aaqila Ahmeda na stanowisko dyrektora ds. programów religijnych BBC nie wpłynie na zmniejszenie ilości programów o tematyce chrześcijańskiej.
Chrześcijanie nie będą mieć na antenie BBC więcej godzin niż inne religie - oświadczył w wywiadzie dla "Sunday Telegraph" muzułmanin Aaqila Ahmed. Profesor Krystyna Czuba, medioznawca z UKSW i WSKSiM, zwraca uwagę, że takie działania kierownictwa BBC to godzenie w kulturę kraju, która ma przecież korzenie chrześcijańskie. - Tutaj zostają pokrzywdzeni także podatnicy, którzy na telewizję publiczną płacić muszą - podkreśla. - To bardzo poważna sytuacja, która powinna budzić protesty - dodaje.
Ahmed uważa, że wszystkie religie powinny być traktowane przez stację jednakowo, a chrześcijanie, mimo że stanowią trzy czwarte brytyjskiego społeczeństwa, nie powinni być traktowani na preferencyjnych warunkach. Od chwili powołania w maju 2009 r. Ahmeda na stanowisko dyrektora ds. programów religijnych do BBC wpłynęło ponad 100 skarg na tę decyzję.
- Oczywiście w żadnym z krajów, gdzie większość stanowią muzułmanie, nie ma takiej możliwości, żeby liczba programów chrześcijańskich i muzułmańskich była równa - zauważa ks. Kazimierz Gajowy SDB, wieloletni misjonarz w Libanie. Jak podkreśla, dostęp chrześcijan do telewizji w krajach, w których dominuje islam, jest prawie znikomy.
- Jeżeli w kraju zdecydowanie chrześcijańskim ten dostęp miałby być rozdzielony w równym stopniu między programami chrześcijańskimi i muzułmańskimi, to było by to bardzo niesprawiedliwe i po prostu niezdrowe, a wręcz prowokacyjne - podkreśla ks. Gajowy.
Obecne decyzje są wyraźnie wpisane w antykatolicką i antychrześcijańską politykę stacji. BBC wielokrotnie w ostatnich latach atakowała Kościół katolicki i Ojca Świętego Benedykta XVI. Stacja zarzucała np. Papieżowi rzekome ukrywanie nadużyć w Kościele. W ostatnich dniach oskarżyła zaś Benedykta XVI o próby ingerowania w autonomiczną politykę Wielkiej Brytanii. W rzeczywistości Papież w przemówieniu do biskupów katolickich, którzy przybyli do Watykanu z wizytą "ad limina Apostolorum", podkreślił, że forsowana tzw. ustawa o równouprawnieniu godzi w dobro wspólnot religijnych, a w dodatku jest sprzeczna z prawem naturalnym.
4 lata temu BBC zabroniła też jednej ze swoich prezenterek noszenia krzyżyka na szyi, ponieważ wytyczne stacji zabraniają dziennikarzowi pokazywania publicznie tego typu symboli wiary chrześcijańskiej. Jedna z dziennikarek straciła z tego powodu pracę. Jednak po wielu protestach widzów stacja zezwoliła prezenterom na noszenie krzyżyków, o ile "są małe i nie błyszczą".
Co pewien czas BBC emituje też programy o treściach godzących w uczucia katolików i chrześcijan w ogóle. Serial "Pasja" emitowany dwa lata temu przed Wielkanocą wypaczał prawdy zawarte w Ewangelii, gloryfikował i wybielał postacie Judasza i Piłata. Już w 2007 roku londyński dziennik "Daily Mail" napisał, że szefowie i główne gwiazdy dziennikarstwa brytyjskiej telewizji państwowej BBC reprezentują w większości nastawienie antychrześcijańskie i nie uważają za możliwe zmiany swoich poglądów.
Maria Popielewicz
Nasz Dziennik Wtorek 9 lutego 2010
[link widoczny dla zalogowanych]
|
Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 21:19, 07 Sty 2022, w całości zmieniany 2 razy |
|
|
|
Teresa
Administrator
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32804
Przeczytał: 31 tematów
Skąd: z tej łez doliny Płeć: Kobieta
|
Wysłany:
Sob 9:51, 13 Lut 2010 |
|
Antykatolicka BBC przygotowuje się do relacjonowania pielgrzymki papieża
Dyrektor generalny BBC - głównego brytyjskiego publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego, największej tego rodzaju instytucji na świecie - Mark Thompson przybył do Rzymu, by spotkać się z papieżem oraz urzędnikami watykańskimi w sprawie relacjonowania tegorocznej wizyty papieskiej w Wielkiej Brytanii. Podczas wykładu wygłoszonego na Uniwersytecie Papieskim św. Krzyża w Rzymie spotkał się z wielką krytyką radiostacji, która kieruje się uprzedzeniami wobec Kościoła katolickiego.
BBC ma opinię wzorcowego medium finansowanego z pieniędzy podatników, które nadaje bardzo dobre i obiektywne programy. Jednak od wielu lat obserwuje się, że stacja kieruje się uprzedzeniami wobec Kościoła i wszystkiego czego on naucza.
W ciągu ostatnich 10 lat stacja ta nadała w telewizji i radiu wiele programów jawnie bluźnierczych i obraźliwych dla katolików. W 2003 roku BBC wyemitowała film dokumentalny zatytułowany „Sex and the Holy City", który wypaczał nauczanie Kościoła na temat prezerwatyw i AIDS. Dwa lata później nagłośniono bluźnierczy program „Jerry Springer the Opera”, w którym wyśmiewano Pana Jezusa i wiarę w ogóle.
Wcześniej BBC wydała 2 miliony funtów na prześmiewczy film animowany „Popetown”, którego akcja toczy się Watykanie. Ze względu na liczne protesty zakazano emisji tego serialu w mediach. Był on jednak rozpowszechniany na płytach DVD na całym świecie
BBC oskarża się także o to, że prawie w ogóle nie informuje o prześladowaniu katolików, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie i w Azji, natomiast chętnie prezentuje materiały naruszające dobre imię duchownych.
Stacja pomija także wpływ Kościoła na kulturę i rozwój cywilizacji, a w programach publicystycznych i serwisach informacyjnych przedstawia przede wszystkim przeciwników Kościoła i liberalną frakcję w Kościele katolickim, nie dopuszczając do głosu osób wiernych tradycyjnemu nauczaniu Magisterium.
Dziennikarze i prezenterzy lekceważą i z pogardą traktują duchownych. Stephen Glover, felietonista jednej z gazet opisał, jak dziennikarz telewizji BBC, rozmawiając w 2007 r. z angielskim arcybiskupem Vincentem Nicholsem „traktował go jak członka niektórych skrajnych sekt, przerywając mu ciągle i szydząc z niego, jakby był jakimś półgłówkiem”.
Większość z tych uprzedzeń przypisuje się głównie świeckiej mentalności, panującej w korporacji, która jest przychylna „kulturze śmierci”, aborcji, radykalnemu feminizmowi, propagandzie homoseksualnej, eutanazji i nieetycznej nauce nt. embrionalnych komórek macierzystych.
„BBC – napisał kiedyś Glover – reprezentuje materialistyczny, mechanistyczny konsensus, który odrzucił Boga i oszukuje siebie stwierdzając, że nauka jest w stanie zapewnić pełne wyjaśnienie egzystencji”.
Nawet jeden z najbardziej utalentowanych dziennikarzy BBC Andrew Marr, przyznał, że korporacja ma trudności w oferowaniu bezstronnego przekazu: – BBC nie jest bezstronna i neutralna – powiedział na zamkniętym spotkaniu kierownictwa stacji w 2006 roku. – Jest to finansowana ze środków publicznych organizacja, skupiająca wyjątkowo dużą liczbę młodych ludzi, mniejszości etnicznych oraz osób homoseksualnych. Ma liberalne nastawienie i nie chodzi tutaj o nastawienie, jakie prezentuje partia polityczna. Bardziej chodzi o liberalne nastawienie kulturowe – stwierdził.
Na tym samym posiedzeniu, były dyrektor wykonawczy BBC miał powiedzieć – co zostało odnotowane w brytyjskiej prasie – że w stacji panowało „powszechne przekonanie, że możemy daleko pójść w kierunku poprawności politycznej" i, że wiele z tej mentalności jest "tak głęboko osadzone w kulturze BBC, iż bardzo trudno jest ją zmienić”.
Media donosiły także, że prawie wszyscy obecni na spotkaniu zarządu BBC zgodzili się z opinią, że można pozwolić sobie na zniszczenie i wrzucenie Biblii do kosza na śmieci w show telewizyjnym, natomiast tego samego nie można zrobić w przypadku Koranu, by nie narazić się na gniew muzułmanów.
Menadżerowie BBC naturalnie odpierają wszystkie zarzuty dotyczące uprzedzeń antykatolickich. W ubiegłym tygodniu, Mark Thompson, dyrektor generalny korporacji, w istocie jej redaktor naczelny, wygłosił przemówienie na Papieskim Uniwersytecie św. Krzyża w Rzymie na temat: „Społeczeństwo obywatelskie a rola radiofonii i telewizji". W wykładzie tym w ogóle nie odniósł się do religii. Autor skoncentrował się na wychwalaniu swojej stacji, która jako nadawca państwowy, jego zdaniem przedstawia bezstronne programy najwyższej jakości.
Odpowiadając na pytania, Thompson przyznał jednak, że istnieją jakieś uprzedzenia antykatolickie, które widoczne są w ilości prezentowanych wiadomości katolickich, choć z drugiej strony bronił programów religijnych, starających się naprawić te niedociągnięcia. Zaprzeczył także, jakoby BBC miała sprzyjać ideologii sprzecznej z nauczaniem Kościoła katolickiego. Powołał się na bezpośrednią transmisję uroczystości Męki Pańskiej z Watykanu w 2008 r.
To nie był pierwszy raz, kiedy Thomson musiał stawić czoła krytyce. Dwa lata temu, podczas jednego z wykładów w Wielkiej Brytanii dyrektor generalny BBC, który sam uważa się za katolika, przypomniał sobie jak jego matka potrząsała głową, gdy powiedział jej, że został mianowany dyrektorem generalnym stacji. – BBC jest antykatolicka i bezbożna – miała skwitować niezadowolona kobieta. Thompson tłumaczył jednak zgromadzonym, że taka antykatolicka etykietka wcale nie pasuje do największego na świecie nadawcy publicznego. Potwierdził jednak, że wewnątrz BBC jest wielu ludzi sceptycznie nastawionych do religii, ale że można tam znaleźć także tysiące ludzi, dla których religia odgrywa centralną rolę w ich życiu.
Przyznał ponadto, że obserwuje się większe zainteresowanie programami traktującymi o istotnych sprawach religijnych niż jeszcze 25 lat temu. Mimo to liczba godzin emitowanych programów o profilu religijnym spadła za jego dyrektorowania ze 177 godzin w latach 1997-98 do 155 godzin w latach 2007-08.
Thompson wygłaszając w ub. tygodniu wykład w Rzymie na uniwersytecie papieskim przyznał, że kwestii religijnej nie potraktował w nim w jakiś szczególny sposób, bo nie chciał tworzyć odrębnej kategorii. Wolał powoływać się na religię i jej wpływ w swoich uwagach na temat historii, nauki i kultury.
Można przyjąć, że taki sam sposób przedstawiania kwestii religijnych obowiązuje w stacji. Wiarę katolicką wrzuca się do jednego worka z wieloma innymi rzeczami, tworząc relatywistyczny zamęt.
Źródło: Zenit.org, AS
[link widoczny dla zalogowanych] |
Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 21:23, 07 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
Teresa
Administrator
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32804
Przeczytał: 31 tematów
Skąd: z tej łez doliny Płeć: Kobieta
|
Wysłany:
Wto 11:29, 14 Lut 2012 |
|
|
|
|
Teresa
Administrator
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32804
Przeczytał: 31 tematów
Skąd: z tej łez doliny Płeć: Kobieta
|
Wysłany:
Śro 12:58, 18 Mar 2015 |
|
Brytyjski rząd potwierdza: tamtejsi chrześcijanie ukrywają wiarę w obawie przed dyskryminacją
Chrześcijanie w Wielkiej Brytanii nie tylko rezygnują z eksponowania emblematów swej religii, ale dosłownie ukrywają swą wiarę w obawie przed dyskryminacją i szyderstwami. Do takich wniosków doszła rządowa Komisja ds. Równości i Praw Człowieka na podstawie przeprowadzonych ostatnio badań. Wzięło w nich udział 2,5 tys. osób.
Chrześcijanie bardzo często zeznawali, że są poddawani presji, by nie ujawniać swej wiary – czytamy w raporcie Komisji. Szyderstw i posądzenia o bigoterię obawiają się zarówno sprzedawcy, jak i pracownicy umysłowi czy dzieci w szkole.
Co więcej, jak przyznaje rządowa Komisja chrześcijanie mają poczucie, że są także dyskryminowani przez nowe rozporządzenia dotyczące równouprawnienia. Odnoszą na przykład wrażenie, że ich prawa są deptane w imię równouprawnienia gejów. Utwierdziły ich w tym głośne procesy, wytaczane najczęściej przez samą Komisję ds. Równości, za złe potraktowanie gejów w firmach prowadzonych przez chrześcijan. Ostatnio przed sądem stanął na przykład cukiernik z Irlandii Północnej, który odmówił przygotowania tortu ze sloganem popierającym tak zwane małżeństwa homoseksualne.
Raport przyznaje, że w kwestii nowych rozporządzeń dotyczących równouprawnienia panuje wielkie zamieszanie. Poważne problemy sprawia to samym pracodawcom, którzy obawiają się, że zostaną posądzeni o naruszenie równouprawnienia.
Czy Wielka Brytania jest już jedynie wyspiarskim kalifatem? Czy może obozem ateistycznego wielkiego brata kochającego wszystkie mniejszości prócz ludzi wyznania chrystusowego?
[link widoczny dla zalogowanych] |
Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 14:45, 06 Cze 2018, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
Teresa
Administrator
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32804
Przeczytał: 31 tematów
Skąd: z tej łez doliny Płeć: Kobieta
|
Wysłany:
Śro 15:28, 18 Mar 2015 |
|
O tej dyskryminacji chrześcijan pisze RW.
Londyn: chrześcijanie ukrywają swą wiarę, boją się dyskryminacji
Chrześcijanie w Wielkiej Brytanii nie tylko rezygnują z eksponowania emblematów swej religii, ale dosłownie ukrywają swą wiarę w obawie przed dyskryminacją i szyderstwami. Do takich wniosków doszła rządowa Komisja ds. Równości i Praw Człowieka na podstawie przeprowadzonych ostatnio badań. Wzięło w nich udział 2,5 tys. osób.
Chrześcijanie bardzo często zeznawali, że są poddawani presji, by nie ujawniać swej wiary – czytamy w raporcie Komisji. Szyderstw i posądzenia o bigoterię obawiają się zarówno sprzedawcy, jak i pracownicy umysłowi czy dzieci w szkole. Co więcej, jak przyznaje rządowa Komisja chrześcijanie mają poczucie, że są także dyskryminowani przez nowe rozporządzenia dotyczące równouprawnienia. Odnoszą na przykład wrażenie, że ich prawa są deptane w imię równouprawnienia gejów. Utwierdziły ich w tym głośne procesy, wytaczane najczęściej przez samą Komisję ds. Równości, za złe potraktowanie gejów w firmach prowadzonych przez chrześcijan. Ostatnio przed sądem stanął na przykład cukiernik z Irlandii Północnej, który odmówił przygotowania tortu ze sloganem popierającym tak zwane małżeństwa homoseksualne.
Raport przyznaje, że w kwestii nowych rozporządzeń dotyczących równouprawnienia panuje wielkie zamieszanie. Poważne problemy sprawia to samym pracodawcom, którzy obawiają się, że zostaną posądzeni o naruszenie równouprawnienia.
[link widoczny dla zalogowanych]
Islamizacja Londynu
(...)
http://www.traditia.fora.pl/bracia-w-wierze-swiat-postepu,19/islamizacja-londynu,6896.html |
Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 21:26, 07 Sty 2022, w całości zmieniany 2 razy |
|
|
|
Teresa
Administrator
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32804
Przeczytał: 31 tematów
Skąd: z tej łez doliny Płeć: Kobieta
|
Wysłany:
Śro 15:28, 18 Mar 2015 |
|
Inny wątek o dyskryminacji:
Wielka Brytania: islam w natarciu, chrześcijaństwo w odwrocie
Brytyjski sąd rozpatrzy precedensową sprawę, która ma wykazać, że chrześcijanie są gorzej traktowani przez pracodawców niż muzułmanie. Była pracownica lotniska Heathrow w Londynie, Nohada Halawi, pozwała pracodawcę za nieuzasadnione zwolnienie z pracy, z powodu przekonań religijnych. Kobieta twierdzi, że nie tylko ona, ale także inni pracownicy chrześcijańscy byli – za przyzwoleniem pracodawcy – systematycznie dręczeni przez muzułmanów.
(...)
http://www.traditia.fora.pl/wydarzenia-wywiady-wiadomosci,12/wlk-brytania-islam-w-natarciu-chrzescijanstwo-w-odwrocie,7132.html |
|
|
|
|
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
© 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme ::
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
| |